İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gizlilik Sözleşmesi

Bu sayfa, Evren Bilim’in gizlilik sözleşmesidir.  Siteyi kullandığınızda hakkınızda nasıl veri toplandığı açıklar. Evren Bilim gizliliğinize önem verir ve verilerinizin nasıl işlendiğini açıklamak önem arz eder.

Kişisel Veri Nedir?

Kişisel veriler, tanımlanmış veya tanımlanabilir bir gerçek kişi ile ilgili herhangi bir bilgi anlamına gelir. Bunlar adınızı, telefon numaranızı, adresinizi ve e-posta adresinizi içerir.

Hangi Verileri Topluyoruz?

Bunlar, siz Evren Bilim’i kullanırken topladığımız verilerdir. Tarayıcınız, işletim sisteminiz, ekran çözünürlüğünüz, arama sorgunuz, yaşınız, cinsiyetiniz, bulunduğunuz ülke, tıkladığınız sayfa konumları vb. bilgiler buna dahildir. Site üzerindeki verilerin toplanması aşamasında Google Analytics ve Yandex Metrica kullanılıyor. Google’ın gizlilik sözleşmesi için buraya tıklayabilirsiniz. Yandex’in gizlilik sözleşmesi için buraya tıklayabilirsiniz.

Site üzerinde toplanan veriler haricinde Facebook ve Twitter üzerinden yaptığınız etkileşimleri de analiz raporlarında görebiliriz. Fakat bunlar da topladığımız diğer veriler gibi kişisel olarak tanımlanabilir veriler değildirler. Paylaştığımız herhangi bağlantıya tıklayan kitlenin cinsiyeti, cihazı gibi verileri kapsar.

Evren Bilim’de Google Adsense reklam ağı kullanıldığından Google sizin hakkınızda veri toplamış ve hedeflenmiş reklamlar gösteriyor olabilir. Bu verilere Evren Bilim’in herhangi bir erişimi yoktur. Bu konuyla ilgili bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Verileri Neden Topluyoruz?

Toplanan verilerin kullanım amacı temelde site deneyiminizi iyileştirmek üzerine kurulur. Örneğin; yaptığınız arama sorgusu ve sitede ne kadar kaldığınız gibi etkenler değerlendirilerek yapılan yayının iyileştirilmesi ve daha ilgili veya detaylı bir sonucu kapsaması kararı verilebilir. Kullandığınız cihaz ve bağlantı hızı gibi etkenler göz önünde bulundurularak sitenin gösterimiyle ilgili iyileştirmelere gidilebilir.

Verileriniz Paylaşılıyor Mu?

Veri toplama işini Google Analytics ve Yandex Metrica yaptığından bu hizmetler hakkınızda veri toplayıp bunları paylaşabilirler; bu hizmetlerin gizlilik sözleşmelerini yukarıda bulabilirsiniz. Evren Bilim’in elde ettiği verilerse sadece Evren Bilim’de kalır ve bunlara herhangi bir reklamcının ya da dışarıdan bir kişi veya kurumun erişimi yoktur.

Aklınızda Bulunması Gerekenler Nelerdir?

Hakkınızda hangi amaçla, ne tür verilerin toplandığını bilmek hakkınızdır. Bu sözleşmenin amacı da budur. Ayrıca sitemizdeki yayınların pek çoğu başka sitelere referans içermektedir. Tıkladığınız kaynağın gizlilik politikası Evren Bilim’den farklıdır ve sorumluluğu size aittir.

Hala merak ettikleriniz varsa buraya tıklayarak bize eposta gönderebilirsiniz..